Umowy bilateralne – oferty dla doktorantów

Przedstawiamy poniżej oferty stypendialne wynikające z uniwersyteckich umów o bezpośredniej współpracy oraz informacje (po wybraniu konkretnej uczelni) na temat uprawnionych dziedzin/jednostek, terminu stypendium, wymaganych dokumentów, terminu i miejsca składania dokumentów, osoby kontaktowej w BWZ i ogólnych warunków wymiany.

Kwalifikacja na wyjazdy odbywa się w drodze konkursu. Wnioski dotyczące stypendiów rozpatruje Komisja Rektorska ds. oceny wniosków stypendialnych uwzględniając cele, które kandydat zamierza realizować za granicą i jego dotychczasowe osiągnięcia naukowe.

W dniu 26.11.2015 r. prorektor ds. badań naukowych i współpracy zatwierdził następujące, główne kryteria oceny wniosków:

Lp.
Kryterium
Skala oceny
1.
Uzasadnienie wyboru ośrodka zagranicznego / motywacja
0 – 5
2.
Dotychczasowe osiągnięcia naukowe
0 – 10
3.
Plan pracy
0 – 10
4.
Zgodność obszaru badań oraz nawiązany kontakt / istniejąca współpraca
0 – 5
Ocena całkowita
0 – 30

Tutaj znajduje się Zarządzenie nr 129 Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z dnia 12 grudnia 2018 r. w sprawie powołania Komisji Rektorskiej ds. oceny wniosków stypendialnych na Uniwersytecie Warszawskim na kadencję 2016-2020 oraz Regulamin Komisji.

Dalsze informacje dotyczące rekrutacji i wymaganych dokumentów są dostępne u koordynatorów umów w BWZ.

AUSTRIA

KANADA