Nagoya University, Japonia – Stypendia dla studentów

Adres strony internetowej:
Okres pobytu:
od 4 do 11 miesięcy
Liczba stypendiów i długość pobytu:
1 stypendium na rok akademicki 2020-2021
Dla kogo:
studenci studiów licencjackich i magisterskich
Uprawnione jednostki UW: wszystkie
  • Istnieje możliwość aplikowania o stypendium JASSO (za pośrednictwem uczelni japońskiej).
  1. Pozwolenie na wyjazd  podpisane przez dziekana/prodziekana wydziału lub kierownika w przypadku samodzielnej jednostki UW.
  2. Propozycja Porozumienia o Programie Studiów  (Learning Agreement) wraz z załącznikiem.
  3. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat.
  4. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim).
  5. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim).
  6. Potwierdzenie znajomości języka obcego (język angielski: certyfikat TOELF iBT – 79 pkt, IELTS – min 6.0, TOEIC – min 780, lub CEFR – poziom B2; lub język japoński: JLPT – poziom N1, w przypadku aplikowania na Intensive Programme in Advanced Japanese – poziom N2).
Dokumenty wymagane przez uczelnię zagraniczną (zgodnie z informacją na stronie Nagoya University):
  1. Study plan.
  2. Official transcript of academic records.
  3. Official certificate of enrolment as a student.
  4. Score sheet of internationally-recognised language proficiency test.
  5. Health certificate.
  6. Copy of the information page of the applicant’s passport.
  7. Identical photograph.
  8. Statement of bank account balance or scholarship.
 Uwagi:
  • Więcej informacji dotyczącej wyjazdu można znaleźć na stronie internetowej Nagoya University
Termin składania wniosków do BWZ: 24.02.2020 r.
(dokumenty wymagane przez uczelnie zagraniczną mogą zostać dostarczone do BWZ w terminie do 11.03.2020 r.)
Dokumenty złożone po terminie nie będą przyjmowane.
Biuro Współpracy z Zagranicą,
Krakowskie Przedmieście 26/28, 00-927 Warszawa