Tsinghua University, Pekin, Chiny

Adres strony internetowej: https://www.tsinghua.edu.cn/

Okres pobytu: rok akademicki 2023/2024

Liczba stypendiów i długość pobytu: 4 stypendia na wyjazd w semestrze letnim (pobyt semestralny)

Dla kogo: studenci od II roku (wymagany ukończony pierwszy rok studiów na UW)

Uprawnione jednostki UW: wszystkie

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez Kierownika Jednostki Dydaktycznej/koordynatora ds. mobilności;
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat (minimum 3,49);
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim);
  1. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim);
  2. Potwierdzenie znajomości języka obcego (dokument poświadczający znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2. Dodatkowo dla studentów, którzy zamierzają studiować na THU w języku chińskim: certyfikat HSK Band 6 (old) lub 5 (new)).

Dokumenty wymagane przez uczelnię partnerską (zgodnie z informacjami zawartymi w Tsinghua University Fact Sheet on Student Exchange Program):

1. Certified letter of nomination provided by home University;
  2. Application Form with photo and signature which is generated automatically in Tsinghua application system;
  3. Certified university transcript (English or Chinese translation);
  4. ID page of candidate’s passport;
  5. HSK certificates (if applicable).

Uwagi:

• Ostateczną decyzję o przyjęciu kandydata podejmuje uczelnia przyjmująca na podstawie regulacji wewnętrznych oraz przepisów władz krajowych i lokalnych.
  • Organizacją wizy osoby wyjeżdżające zajmują się samodzielnie.
  • Zatwierdzenie wybranych kursów oraz zaliczenie zajęć na UW za okres pobytu w THU należy uzgodnić z KJD lub koordynatorem ds. mobilności w jednostce macierzystej.
  • Przed wyjazdem należy złożyć oświadczenie o świadomości konsekwencji decyzji o wyjeździe, w szczególności zagrożenia wynikającego z pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wpływu na tok studiów w przypadku niezrealizowania planowanego programu studiów. UW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne lub finansowe, poniesione podczas udziału w studiach częściowych za granicą.
  • Więcej informacji dostępnych na stronie „Admission of Exchange Program in THU”.

Termin składania dokumentów do BWZ: 22.06.2023 r. (wyjazd w semestrze letnim)

Dokumenty przesłane po terminie lub niekompletne nie będą rozpatrywane.

Dokumenty (jedna wiadomość ze wszystkimi wymaganymi załącznikami) należy składać w formie elektronicznej na adres bwz.nabory.wymiana@uw.edu.pl, używając wyłącznie elektronicznej poczty uniwersyteckiej (§3 Zarządzenia Rektora UW nr 279 z dnia 10.12.2020 r.)

W przypadku decyzji o osobistym złożeniu dokumentów obowiązuje internetowa rezerwacja spotkań poprzez Terminarz BWZ (należy wybrać pokój 212).

Koordynator wymiany:

Karolina Trybowska-Greń, email: ktrybowska@adm.uw.edu.pl, tel. 22 55 24 082