Northeastern Illinois University, Chicago, USA

Adres strony internetowej: https://www.neiu.edu/

Okres pobytu: rok akademicki 2024/2025

Liczba stypendiów i długość pobytu: 3 stypendia semestralne na wyjazd w semestrze jesiennym (ok. 20 sierpnia – 20 grudnia 2024)

Dla kogo: studenci od II roku (wymagany ukończony pierwszy rok studiów na UW w przypadku studiów I stopnia i jednolitych magisterskich)

Uprawnione jednostki UW: wszystkie w ramach dziedzin oferowanych przez oba uniwersytety

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez Kierownika Jednostki Dydaktycznej/koordynatora ds. mobilności;
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat (minimum 3,49);
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej;
  1. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród;
  2. Potwierdzenie znajomości języka angielskiego (zgodnie z wymaganiami uczelni partnerskiej certyfikat: IELTS 6.0 lub 6.5; TOEFL iTB 61 lub 79; TOEFL paper based 500 lub 550; Duolingo 95 lub 105);
  3. Oświadczenie o posiadaniu środków finansowych zgodnie z wymaganiami uczelni partnerskiej.

Dokumenty wymagane przez uczelnię partnerską:

1. Online Application Form;
  2. Copy of Current Transcript (in English);
  3. Proof of English Proficiency;
  4. Copy of Passport;
  5. Financial Documentation (Financial Form; Bank Letter/Statement);
  6. Add/Drop Form.

Uwagi:

• Ostateczną decyzję o przyjęciu kandydata podejmuje uczelnia przyjmująca na podstawie regulacji wewnętrznych oraz przepisów władz krajowych i lokalnych.
  • Organizacją wizy osoby wyjeżdżające zajmują się samodzielnie.
  • Zatwierdzenie wybranych kursów oraz zaliczenie zajęć na UW za okres pobytu zagranicą należy uzgodnić z KJD lub koordynatorem ds. mobilności w jednostce macierzystej.
  • Przed wyjazdem należy złożyć oświadczenie o świadomości konsekwencji decyzji o wyjeździe, w szczególności zagrożenia wynikającego z pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wpływu na tok studiów w przypadku niezrealizowania planowanego programu studiów. UW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje zdrowotne lub finansowe, poniesione podczas udziału w studiach częściowych za granicą.
  • Nominowane osoby powinny przesłać do NEIU  dodatkowe dokumenty zgodnie z wymaganiami uczelni partnerskiej. Proszę nie przesyłać dokumentów wymaganych przez uczelnię partnerską do BWZ.

Termin składania dokumentów do BWZ: 08.02.2024 nabór przedłużony do 15.02.2024. Dokumenty przesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Dokumenty (jedna wiadomość ze wszystkimi wymaganymi załącznikami) należy składać w formie elektronicznej na adres bwz.nabory.wymiana@uw.edu.pl, używając wyłącznie elektronicznej poczty uniwersyteckiej (§3 Zarządzenia Rektora UW nr 279 z dnia 10.12.2020 r.)

W przypadku decyzji o osobistym złożeniu dokumentów obowiązuje internetowa rezerwacja spotkań poprzez Terminarz BWZ (należy wybrać pokój 24).

Koordynator wymiany:

Anna Sadecka, email: anna.sadecka@adm.uw.edu.pl, tel. 22 55 24 008