National Yang Ming Chiao Tung University, Tajwan – stypendia dla studentów

Adres strony internetowej: https://www.nctu.edu.tw/en
Okres pobytu: 1 semestr
Liczba stypendiów i długość pobytu: 4 stypendia na semestr letni 2022/2023
Dla kogo: studenci studiów licencjackich (co najmniej 1 semestr studiów ukończonych na UW w momencie naboru) i magisterskich
Uprawnione jednostki UW: wszystkie

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez dziekana/prodziekana wydziału lub kierownika
    w przypadku samodzielnej jednostki UW.
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat (minimum 3,49).
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim).
  4. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim).
  5. Potwierdzenie znajomości języka obcego (język angielski na poziomie B2).

Dokumenty wymagane przez uczelnię zagraniczną (zgodnie z informacjami zawartymi w dokumencie NYCU Exchange Program Guideline for AY2022/2023):

1. Application Form (signed by applicant and home institution’s coordinator);
  2. CV (in English);
  3. Study Plan (motivation and a tentative list of courses);
  4. Official transcript (in English);
  5. Official enrolment letter (or valid student card);
  6. Passport (ID page);
  7. Optional supporting documents (proof of language proficiency, certificate of awards or competitions, etc.)
  8. Optional recommendation letter.

Uwagiw związku z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2 istnieje ryzyko przesunięcia terminu wyjazdu lub jego odwołania. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w wyjeździe lub powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

• Zatwierdzenie wybranych kursów oraz zaliczenie zajęć na UW za okres pobytu na Tajwanie należy uzgodnić z władzami jednostki macierzystej studenta.
  • Lista jednostek NYCU przyjmujących studentów krótkoterminowych wraz ze szczegółowym określeniem poziomu studiów (I lub II stopień) dostępna jest w dokumencie NYCU Available Departments for Inbound Exchange Program AY 2022/2023.
  • Organizacją wizy osoby wyjeżdżające zajmują się samodzielnie.
  • Wymiana okres 1 roku akademickiego może rozpocząć się jedynie w semestrze zimowym.
  • Osoba nominowana będzie zobowiązana do złożenia przed wyjazdem oświadczenia
    o świadomości konsekwencji decyzji o wyjeździe, w szczególności zagrożenia wynikającego z pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wpływu na tok studiów w przypadku niezrealizowania planowanego programu studiów. UW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zdrowotne lub finansowe konsekwencje udziału studenta w częściowych studiach za granicą.
  • Nominowane osoby będą proszone o dostarczenie bezpośrednio do NYCU dokumentów wymaganych przez uczelnię partnerską w terminie do dnia 15.10.2022 r. Proszę nie przesyłać dokumentów wymaganych przez partnera do BWZ.
  • Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej NYCU.

Termin składania wniosków do BWZ:
22.06.2022 r. (wyjazd w semestrze letnim 2022/2023)

Dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Dokumenty (zaszyfrowany plik ze wszystkimi wymaganymi załącznikami) należy składać w formie elektronicznej na adres koordynatora wymiany używając wyłącznie elektronicznej poczty uniwersyteckiej (§3 Zarządzenia Rektora UW nr 279 z dnia 10.12.2020 r.)

W przypadku decyzji o osobistym złożeniu dokumentów obowiązuje internetowa rezerwacja spotkań poprzez Terminarz BWZ (należy wybrać pokój 212).

Koordynator wymiany:
Karolina Trybowska-Greń, email: ktrybowska@adm.uw.edu.pl, tel. 22 55 24 082