Stypendia zagraniczne dla studentów w Korea University

Adres strony internetowejhttp://www.korea.edu/mbshome/mbs/en/index.do

Okres pobytu:
1 semestr

Liczba stypendiów i długość pobytu:
2 stypendia na semestr letni 2021/2022

Dla kogo:
studenci studiów licencjackich (od II roku) i magisterskich

Uprawnione jednostki UW:
wszystkie

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez dziekana/prodziekana wydziału lub kierownika w przypadku samodzielnej jednostki UW,
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat (średnia min. 3,49),
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim),
  4. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim),
  5. Potwierdzenie znajomości języka obcego zgodnie z wymaganiami uczelni zagranicznej (kopia certyfikatu poświadczającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2).

Dokumenty wymagane przez uczelnię zagraniczną (zgodnie z Korea University 2021 Exchange Program Factsheet):

1. Transcript (in English),
  2. G.P.A conversion certificate or certification letter,
  3. Admissions Essay/Personal Statement (no longer than 1 page),
  4. One Passport-Sized Color Photo (3,5×4,5 cm),
  5. Copy of Passport,
  6. Certificate of Health,
  7. Student Agreement/Oath of Good Conduct.

Uwagiw związku z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-Cov-2 na świecie istnieje ryzyko przesunięcia terminu wyjazdu lub jego odwołania. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w wyjeździe lub powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

• Organizacją wizy osoby wyjeżdżające zajmują się samodzielnie.
  • Zatwierdzenie wybranych kursów oraz zaliczenie zajęć na UW za okres pobytu w Korei należy uzgodnić z władzami jednostki macierzystej studenta.
  • Osoba nominowana będzie zobowiązana do złożenia przed wyjazdem oświadczenia o świadomości konsekwencji decyzji o wyjeździe, w szczególności zagrożenia wynikającego z pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wpływu na tok studiów w przypadku niezrealizowania planowanego programu studiów. UW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zdrowotne lub finansowe konsekwencje udziału studenta w częściowych studiach za granicą.
  • Nominowana osoba powinna złożyć Dokumenty wymagane przez uczelnie zagraniczną w elektronicznym systemie rejestracji kandydatów KU do dnia 30.10.2021 r. Wybrana osoba otrzyma odnośnik do systemu rejestracji kandydatów KU oraz instrukcję jak aplikować.
  • Więcej informacji dostępnych na stronie KU Global Services Center https://gsc.korea.ac.kr/usr/exchange/exchange_program.do

Termin składania wniosków do BWZ: 9 września 2021 r.
Dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Dokumenty proszę składać w formie elektronicznej na adres koordynatora wymiany.

Koordynator: Karolina Trybowska-Greń
e-mail: ktrybowska@adm.uw.edu.pl, tel.: 22 55 24 082