National Taiwan University, Tajwan – stypendia dla studentów

Adres strony internetowej: https://www.ntu.edu.tw/english/

Okres pobytu:
1 semestr lub 1 rok akademicki

Liczba stypendiów i długość pobytu:
6 stypendiów na 1 semestr lub 3 stypendia na rok akademicki 2021/2022

Dla kogo:
studenci studiów licencjackich (co najmniej 1 rok studiów ukończony na UW) i magisterskich

Uprawnione jednostki UW:
wszystkie

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez dziekana/prodziekana wydziału lub kierownika w przypadku samodzielnej jednostki UW.
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat.
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim).
  4. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim).
  5. Potwierdzenie znajomości języka obcego (język angielski na poziomie B1 lub język chiński na poziomie B1).

Dokumenty wymagane przez uczelnię zagraniczną (zgodnie z informacjami na stronie internetowej NTU ):

1. Passport-sized photograph.
  2. Motivation letter/Statement of Purpose.
  3. Official Transcript of Academic Records.
  4. Color Photocopy of non-Taiwanese Passport.
  5. International Student Declaration Form.
  6. Medical&Accident Insurance Proof (należy wykupić przed wyjazdem i dostarczyć wersję papierową po przyjeździe na NTU).
  7. NTU Health Exam Form and Form C (należy dostarczyć wersję papierową po przyjeździe na NTU).

Uwagi: w związku z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-Cov-2 na świecie istnieje ryzyko przesunięcia terminu wyjazdu lub jego odwołania. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w wyjeździe lub powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

• Organizacją wizy osoby wyjeżdżające zajmują się samodzielnie.
  • Osoba nominowana będzie zobowiązana do złożenia przed wyjazdem oświadczenia o świadomości konsekwencji decyzji o wyjeździe, w szczególności zagrożenia wynikającego z pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wpływu na tok studiów w przypadku niezrealizowania planowanego programu studiów. UW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zdrowotne lub finansowe konsekwencje udziału studenta w częściowych studiach za granicą.
  • Dokumenty wymagane przez uczelnie zagraniczną nominowany student powinien złożyć w systemie rejestracji online NTU do dnia 15.04.2021 r. (wyjazd w semestrze zimowym 2021/2022) i 31.10.2021 r. (wyjazd w semestrze letnim 2021/2022).
  • Studenci nie mają możliwości uzyskania zakwaterowania w domach studenckich NTU.
  • Dodatkowe informacje dotyczące programu wymiany można znaleźć w dokumencie NTU 2021/2022 Fact Sheet for Exchange Program.

Termin składania wniosków do BWZ:
12 marca 2021 r. (wyjazd w semestrze zimowym 2021/2022)
13 września 2021 r. (wyjazd w semestrze letnim 2021/2022)
Dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Dokumenty proszę składać w formie elektronicznej na adres koordynatora wymiany.

Koordynator:

Karolina Trybowska-Greń