MOSCOW STATE INSTITUTE OF INTERNATIONAL RELATIONS (UNIVERSITY) MGIMO

Uczelnia: MOSCOW STATE INSTITUTE OF INTERNATIONAL RELATIONS (UNIVERSITY) MGIMO – konkurs rozstrzygnięty

Adres strony internetowej:

www.mgimo.ru

Liczba stypendiów, długość pobytu i termin stypendium:

1 stypendium jednosemestralne, pierwszy semestr 2021/22

Dla kogo:

studenci studiów licencjackich i magisterskich (po ukończonym przynajmniej pierwszym roku studiów licencjackich w momencie aplikowania)

Uprawnione jednostki UW: wszystkie

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez dziekana/prodziekana wydziału lub kierownika w przypadku samodzielnej jednostki UW,
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat.
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim),
  4. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim),
  5. Potwierdzenie znajomości języka rosyjskiego lub języka angielskiego na poziomie B2.

Dokumenty wymagane przez uczelnię zagraniczną  – zgodnie z informacjami na stronie

Informacje dodatkowe:

Kursy języka rosyjskiego są oferowane bezpłatnie dla studentów w ramach programu wymiany.

Zakwaterowanie – uczelnia oferuje odpłatne zakwaterowanie w akademikach (więcej informacji na stronie internetowej)

Uwagi:

W związku z występowaniem na świecie koronawirusa SARS-Cov-2 istnieje ryzyko przesunięcia terminu wyjazdu lub jego odwołania. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w wyjeździe lub powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

• Studenci zobowiązani są do przygotowania porozumienia o programie studiów (LA) przed wyjazdem.
  • Zatwierdzenie wybranych kursów oraz zaliczenie zajęć na UW (egz., zaliczenia itp.) za okres pobytu są do uzgodnienia z władzami jednostki.
  • Organizacją wizy osoby wyjeżdżające zajmują się samodzielnie.
  • Osoba nominowana będzie zobowiązana do złożenia przed wyjazdem oświadczenia o świadomości konsekwencji decyzji o wyjeździe, w szczególności zagrożenia wynikającego z pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wpływu na tok studiów w przypadku niezrealizowania planowanego programu studiów. UW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zdrowotne lub finansowe konsekwencje udziału studenta w częściowych studiach za granicą.
  • Dokumenty wymagane przez uczelnię zagraniczną nominowany student powinien złożyć do 15 maja 2021r.

Termin składania wniosków do BWZ:    13 kwietnia 2021 r.

Dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Dokumenty proszę składać w formie elektronicznej na adres koordynatora wymiany.

Koordynator: Olga Gontarska

e-mail: o.gontarska@uw.edu.pl