Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (TSU), Gruzja

Termin pobytu: semestr zimowy 2024/2025
Dla kogo: studenci studiów licencjackich (od II roku) i magisterskich
Uprawnione jednostki UW: wszystkie

Studenci są zwolnieni z opłat za studia na uczelni przyjmującej. Uczelnia przyjmująca zapewnia nieodpłatne zakwaterowanie oraz stypendium.
Koszty podróży, ubezpieczenia, materiałów naukowych, pokrywa student.

Dokumenty wymagane przez UW:

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez dziekana/prodziekana wydziału lub kierownika w przypadku samodzielnej jednostki UW.
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat (minimum 3,49).
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim).
  4. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim).
  5. Potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie B2*.

Dokumenty wymagane przez TSU podczas aplikowania:

1. List nominacyjny (wystawiany przez BWZ po rozstrzygnięciu naboru)
  2. Karta Przebiegu Studiów/ Transcript of Records
  3. CV
  4. List motywacyjny
  5. Kopia paszportu
  6. Certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie B2*
  7. zdjęcie (3 cm x 4 cm)
  8. Ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia w Gruzji (dokument można dostarczyć na 2-3 tygodnie przed przyjazdem).

* Nie jest wymagany oficjalny certyfikat, wystarczy zaświadczenie wystawione przez lektora UW/ dziekanat.

Uwagi:

• Ostateczną decyzję o przyjęciu kandydata podejmuje uczelnia przyjmująca na podstawie regulacji wewnętrznych oraz przepisów władz krajowych i lokalnych.
  • Studenci zakwalifikowani/zaakceptowani przez uczelnie przyjmującą są zobowiązani uzyskać akceptację programu studiów od koordynatora ds. mobilności w jednostce macierzystej UW. Porozumienie o programie studiów (Learning Agreement) należy zawrzeć w ciągu 30 dni od rozpoczęcia wymiany.
  • Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej NIE muszą posiadać wizy na wjazd do Gruzji. Mogą przebywać w kraju przez 1 rok bez wizy.
  • Przed wyjazdem studenci przyjęci przez uczelnie przyjmującą zobowiązani są do zawarcia umowy z UW (w BWZ).
  • Dodatkowe informacje dotyczące programu wymiany na TSU można znaleźć w dokumentach Guide for Incoming Exchange Students i Academic Offer for Incoming Students
  • Nominowane osoby będą proszone o dopełnienie wszystkich formalności i dostarczenie do TSU wymaganych przez uczelnię przyjmującą dokumentów w terminie do końca czerwca 2024 r.

Termin przekazania zgłoszeń do BWZ (dokumenty wymagane przez UW): 12 maja 2024 r. Zgłoszenia niekompletne bądź przesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Zgłoszenie (wiadomość email zawierająca wszystkie wymagane dokumenty; temat: Zgłoszenie Gruzja, Tbilisi State University 24/25) należy przesłać na adres e-mail bwz.nabory.wymiana@uw.edu.pl z uniwersyteckiego adresu poczty elektronicznej (zgodnie z § 3 zarządzenia rektora UW nr 279 z dn. 10 grudnia 2020 r.). Zgłoszenia nadesłane z innych adresów pozostawia się bez rozpoznania.
W przypadku decyzji o osobistym dostarczeniu zgłoszenia obowiązuje internetowa rezerwacja poprzez Terminarz BWZ (proszę wybrać pokój 29C). Rezerwacji należy dokonać przed wizytą w naszym biurze.

Koordynator wymiany:
Swietłana Dachno