Global Universities Presidents & Leaders Summit, Hong Kong, Chiny – konkurs dla studentów/ doktorantów UW

W dniach 2-3 grudnia 2024 r. 8 uniwersytetów z siedzibą w Hong Kongu przy wsparciu University Grants Committee i Hong Kong Association of External Relationship będzie gospodarzami inauguracyjnego szczytu Global Universities Presidents (Leaders) Summit.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono rektorów i prezydentów oraz przedstawicieli społeczności studenckiej z 50 wiodących uniwersytetów z całego świata. Tematem szczytu jest „Globalizacja wiedzy”.

Program wydarzenia

Termin i długość pobytu
: 2-3 grudnia 2024 r. plus podróż

Liczba miejsc2

Dla kogo: studenci studiów I stopnia i jednolitych magisterskich (wymagany ukończony pierwszy rok studiów) i II stopnia/ doktoranci UW

Uprawnione jednostki/dziedziny: studenci/ doktoranci posiadający wiedzę w zakresie jednego z ośmiu głównych tematach szczytu:

1. globalizacja zielonej gospodarki,
  2. różne kultury i stosunki międzynarodowe,
  3. etyka AI i edukacja przyszłości,
  4. integracja technologii w edukacji,
  5. zarządzanie uniwersytetami i innowacje,
  6. prawo międzynarodowe, porządek i rozwój,
  7. AI, ludzkość i pokój,
  8. nauka, technologia i ludzkość.

• Studenci/ doktoranci są zwolnieni z opłat za uczestnictwo.
  • Koszty pobytu – podróży i zakwaterowania pokrywa organizator.
  • Rektor UW podjął decyzję o pokryciu kosztów diet pobytowych oraz dojazdowych.

1. Pozwolenie na uczestnictwo w wydarzeniu, podpisane przez Kierownika Jednostki Dydaktycznej lub koordynatora ds. mobilności (w przypadku studentów) lub Dyrektora Szkoły Doktorskiej (w przypadku doktorantów).
  2. W przypadku studentów: zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, wydane przez dziekanat / sekretariat studiów w jednostce – minimum 4,0.
  3. W przypadku doktorantów: opinia promotora.
  4. List motywacyjny z uzasadnieniem uczestnictwa w wydarzeniu.
  5. Życiorys  z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród, informacjami o działalności pozanaukowej i społecznej.
  6. Potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Uwagi:

• Kandydaci w każdej chwili mogą zostać poproszeni o okazanie dokumentów oryginalnych, potwierdzających osiągnięcia, otrzymane wyróżnienia i nagrody.
  • Dodatkowe informacje zostaną przesłane zakwalifikowanym kandydatom.

Termin zgłoszeń 22 października 2024 r. do godz. 23:59 czasu warszawskiego. Dokumenty niekompletne lub przesłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Zgłoszenia (jedna wiadomość ze wszystkimi wymaganymi dokumentamitemat: Global Universities Presidents & Leaders Summit) należy przesłać na adres bwz.nabory.wymiana@uw.edu.pl z uniwersyteckiego adresu poczty elektronicznej (§3 Zarządzenia Rektora UW nr 279 z dnia 10.12.2020 r.). Zgłoszenia przesłane z prywatnych adresów nie zostaną uwzględnione.

Koordynator naboru/wymiany:

Dominika Frąk-Dudzińska, email: dominika.frak-dudzinska@adm.uw.edu.pl, tel. 22 55 24 007
Pałac Kazimierzowski, 2 piętro, pokój 24

Data publikacji: 08 października 2024