Wykład „Empire, nation and nationalism in Danubian Central Europe, 1905-1925”

Wykład pt. „Imperium, naród i nacjonalizm w naddunajskiej Europie Środkowej, 1905-1925” poprowadzi dr hab. Miklós Lojkó, adiunkt na Wydziale Humanistycznym ELTE. Wykład odbędzie się 24 listopada (środa), o godz. 18:00.
Cykl wykładów „What’s new in science” organizowany jest przez International Alumni Chapter w ramach ELTE Alumni Academy. Porusza on tegoroczny temat sieci CENTRAL „Europa Środkowa: co nas łączy, a co dzieli?”.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie wydarzenia.

CENTRAL to sieć pięciu renomowanych uniwersytetów z Europy Środkowej, znajdujących się w stolicach: Berlinie, Budapeszcie, Pradze, Wiedniu i Warszawie.
W ramach sieci CENTRAL prowadzone są różnorodne badania i działania informacyjne we wszystkich dziedzinach, które stanowią platformę do dyskusji i wymiany naukowej naukowej. Wspólne wysiłki czynią dyskurs akademicki regionu Europy Środkowo-Wschodniej bardziej widocznym w Europie i poza nią.

Data publikacji: 19 listopada 2021