CPRDiP ogłasza nabór wniosków w konkursie „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2021 zdalnie”

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza nabór wniosków w konkursie „Polsko-Rosyjska Wymiana Młodzieży 2021 zdalnie”. Najważniejsze informacje poniżej:

Polsko Rosyjska Wymiana Młodzieży 2021 zdalnie

• Kto może złożyć wniosek o udzielenie dofinansowania przedsięwzięcia:
    • Szkoły, uczelnie wyższe, fundacje, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, samorządy lokalne.
  • Kto może uczestniczyć w wymianie?
    • Młodzież w wieku 13-26 lat uczęszczająca do szkół podstawowych i ponadpodstawowych  oraz szkół wyższych w Polsce i w Federacji Rosyjskiej. Wymaga się min. 10, a maks. 20 uczestników z każdego państwa partnerskiego (nie wliczając w to opiekunów).
  • Na czym ma polegać realizowany projekt?
    • Zorganizowanie z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, co najmniej 4 spotkań uczniów/studentów z każdego kraju partnerskiego. Podczas tych spotkań należy zapewnić dwustronną komunikację w czasie rzeczywistym, w ramach której uczniowie lub studenci mogą swobodnie się ze sobą kontaktować.
    • Temat przewodni ustala wnioskodawca.
  • Na co można przeznaczyć środki z dotacji?
    • Na pokrycie kosztów – 10% na koszty administracyjne, a 90% na koszty merytoryczne
      • wynagrodzenie osób bezpośrednio zaangażowanych
      • koszt podróży
      • koszt zakwaterowania i wyżywienia
      • koszt wynajmu pomieszczeń niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia
      • koszt tłumaczenia
      • koszty związane z zapewnieniem dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
      • koszt druku i publikacji. udokumentowania przebiegu i rezultatów przedsięwzięcia
      • biletów wstępu do instytucji kultury
      • transportu lokalnego
      • wynagrodzenie księgowego
      • koszt materiałów biurowych
      • koszt usług pocztowych
      • koszt usług kserograficznych
    • Dotacja nie może przekroczyć 80% budżetu projektu, zatem minimum 20% wkład własny.
  • Kto decyduje o wyborze?
    • Komisja powołana przez Dyrektora Centrum w ciągu 30 dni od zakończenia naboru.
  • Termin składania wniosków to 16 sierpnia 2021 r. a projekt trzeba zrealizować najpóźniej do 31 października 2021 r.

Więcej informacji o konkursie na stronie CPRDiP.

Data publikacji: 28 lipca 2021