Udostępnienie testów językowych OLS – Online Linguistic Support

Projekt „Erasmus – Mobilność edukacyjna (KA103/2019)”
(Komunikat BWZ nr 9/19/SMS/2019/2020)

• Jeżeli wyjeżdżasz do uczelni zagranicznej na semestr zimowy lub na cały rok akademicki,
  • jeżeli będziesz studiować w języku angielskim, bułgarskim, chorwackim, czeskim, duńskim, estońskim, fińskim, francuskim, greckim, hiszpańskim, irlandzkim, litewskim, łotewskim, maltańskim, niderlandzkim, niemieckim, portugalskim, rumuńskim, słowackim, słoweńskim, szwedzkim, węgierskim lub włoskim,

musisz wypełnić test poziomujący znajomość języka obcego (OLS) przed rozpoczęciem oraz po zakończeniu studiów zagranicą.

Wyjątek: jeżeli pierwszy test napiszesz na C2, nie będziesz pisać drugiego testu (OLS-po)!

Uwaga! Dostęp do testu jest możliwy tylko za pośrednictwem Biura Współpracy z Zagranicą UW.

Uwaga! Jeśli właśnie dowiedziałeś się, że większość zajęć w uczelni zagranicznej odbywać się będzie w innym języku, niż zadeklarowany przez Ciebie podczas kwalifikacji, zgłoś się do p. Ewy Makal-O’Hara (ewa.makal@adm.uw.edu.pl), uzyskasz dostęp do testu właściwego języka. Po wypełnieniu testu OLS będzie już za późno na zmianę testowanego języka.

Informację o Twojej deklaracji dot. znajomości języka sprawdź w systemie na USOSweb: <<wymiana studencka>>wyjazdy>>podgląd>>dane szczegółowe:

Link do testu wysyłany jest z platformy Komisji Europejskiej (OLS – Online Linguistic Support) na Twój adres mailowy wpisany do systemu USOS i będzie aktywny do 4 sierpnia 2019 r.

1. Jeżeli osiągnąłeś wynik A1, A2 lub B1 z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, portugalskiego, włoskiego, lub A1, A2 z czeskiego, lub A1 z chorwackiego, greckiego, fińskiego, otrzymasz automatycznie dostęp do obowiązkowego kursu językowego on-line.
  2. Jeżeli osiągnąłeś wynik B2 lub C1 z wyżej wymienionych języków lub od A1 do C2 z pozostałych języków, i chciałbyś dobrowolnie uczestniczyć w kursie językowym, możesz samodzielnie przyznać sobie kurs z tego języka.
  3. Możesz również uczestniczyć w kursie języka urzędowego kraju, do którego wyjeżdżasz: np. jeżeli w Hiszpanii będziesz studiować po angielsku, po wypełnieniu testu z języka angielskiego, możesz uzyskać dostęp do kursu języka hiszpańskiego. W takiej sytuacji również samodzielnie nadajesz sobie dostęp do kursu z języka urzędowego kraju, do którego wyjeżdżasz.

Uwaga! Jeśli przyznasz sobie kurs on-line, udział w nim jest OBOWIĄZKOWY.

Dostępne poziomy kursów:

• angielski, francuski, hiszpański, niderlandzki, niemiecki, włoski
    do poziomu C1
  • portugalski
    do poziomu B2
  • czeski
    do poziomu A2
  • bułgarski, chorwacki, duński, estoński, fiński, grecki, litewski, łotewski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski
    na poziomie A1

Uwaga! Po pierwszym zalogowaniu do platformy OLS koniecznie podaj datę początku oraz końca okresu studiów w uczelni zagranicznej. System będzie wtedy „wiedział”, kiedy powinien przesłać Ci kolejny, końcowy test. Jeśli tego nie zrobisz, link do testu OLS-po otrzymasz zaraz po wypełnieniu testu OLS-przed.

Przypominamy: m.in. wypełnienie testu poziomującego on-line stanowi podstawę do wypłaty stypendium Erasmus. Jeżeli do 7 czerwca br. nie otrzymasz linku do testu, skontaktuj się z p. Ewą Makal-O’Hara (ewa.makal@adm.uw.edu.pl).

Jeżeli wyjeżdżasz w semestrze letnim, otrzymasz link do testu OLS w listopadzie lub grudniu 2019 r.

Warszawa, 04.06.2019 r.

Sylwia Salamon