Stypendia zagraniczne dla studentów w Kyungpook National University

Uczelnia: Kyungpook National University w Korei Płd.

Adres strony internetowej: https://en.knu.ac.kr/main/main.htm

Okres pobytu:
1 semestr

Liczba stypendiów i długość pobytu:
4 stypendia na semestr letni 2021/2022 i 4 stypendia na semestr zimowy 2022/2023

Dla kogo:
studenci studiów licencjackich (co najmniej I rok studiów ukończonych na UW) i magisterskich

Uprawnione jednostki UW:
wszystkie

1. Pozwolenie na wyjazd podpisane przez dziekana/prodziekana wydziału lub kierownika
    w przypadku samodzielnej jednostki UW.
  2. Zaświadczenie o średniej ocen z całego okresu studiów, zatwierdzone przez dziekanat/ sekretariat (minimum 3,49).
  3. List motywacyjny z uzasadnieniem wyboru zagranicznej uczelni przyjmującej (w języku polskim).
  4. Życiorys naukowy z wykazem osiągnięć, wyróżnień, nagród (w języku polskim).
  5. Potwierdzenie znajomości języka obcego (język angielski na poziomie B2).

Dokumenty wymagane przez uczelnię zagraniczną (zgodnie z informacjami zawartymi w dokumencie KNU Fact Sheet 2021/2022):

1. Online application;
  2. Letter of nomination;
  3. Official transcripts;
  4. Copy of valid passport (face page);
  5. Color ID photo;
  6. BA diploma (for MA student only).

Uwagiw związku z rozszerzaniem się obszarów występowania koronawirusa SARS-Cov-2 na świecie istnieje ryzyko przesunięcia terminu wyjazdu lub jego odwołania. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w wyjeździe lub powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

• Zatwierdzenie wybranych kursów oraz zaliczenie zajęć na UW za okres pobytu w Korei należy uzgodnić z władzami jednostki macierzystej studenta.
  • Organizacją wizy osoby wyjeżdżające zajmują się samodzielnie.
  • Osoba nominowana będzie zobowiązana do złożenia przed wyjazdem oświadczenia
    o świadomości konsekwencji decyzji o wyjeździe, w szczególności zagrożenia wynikającego z pandemii wirusa SARS-CoV-2 oraz wpływu na tok studiów w przypadku niezrealizowania planowanego programu studiów. UW nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne zdrowotne lub finansowe konsekwencje udziału studenta w częściowych studiach za granicą.
  • Nominowane osoby będą proszone o dostarczenie do KNU dokumentów wymaganych przez uczelnię partnerską w terminie do dnia 15.11.2021 r. (wyjazd w semestrze letnim 2021/2022) i 15.05.2022 r. (wyjazd w semestrze zimowym 2022/2023).
  • Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej KNU https://en.knu.ac.kr/admission/exchange01.htm

Termin składania wniosków do BWZ:
16 września 2021 r. (wyjazd w semestrze letnim 2021/2022)

14 marca 2022 r. (wyjazd w semestrze zimowym 2022/2023)
Dokumenty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Dokumenty proszę składać w formie elektronicznej na adres koordynatora wymiany.
Koordynator:
Karolina Trybowska-Greń, e-mail: ktrybowska@adm.uw.edu.pl, tel.: 22 55 24 082