Podpisywanie umów indywidualnych Erasmus – studia częściowe 2017/2018

A. Umowy będą podpisywane od poniedziałku 31 lipca br. Wzór umowy jest tu.
B. Aby skrócić czas oczekiwania w BWZ, w pierwszej kolejności zapraszamy studentów wyjeżdżających w sierpniu:
  od 9 sierpnia –
wyjeżdżających na początku września,
⇒  od 6 września
–  wyjeżdżających pod koniec września i w październiku.

Będziemy wielce zobowiązani za stosowanie się do powyższej prośby!

Uwaga! Aby stypendium wpłynęło na Twoje konto, gdy będziesz jeszcze w Polsce, umowę musisz podpisać ok.3 tygodnie przed wyjazdem.
Jeśli nie możesz w tym terminie przyjść do BWZ, możesz umowę podpisać nawet jeden dzień przed wyjazdem, jednak wtedy pieniądze znajdą się na Twoim koncie, gdy będziesz już za granicą.

C. Osoby, które już wyjechały i nie wracają do Polski lub nie mogą przyjść do BWZ, prosimy o kontakt e-mailowy od 4 sierpnia: ewa.rak@adm.uw.edu.pl

We kindly inform you that you can sign an individual financial agreement at the International Relations Office (IRO) starting from 1st of August. Students who have already left Poland are requested to contact Ms. Ewa Rak after 4th August: ewa.rak@adm.uw.edu.pl

♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦

Aby skrócić czas oczekiwania w kolejce

⇒  Przypominamy o obowiązku przedstawienia w BWZ / What to bring to the IRO?

• Learning Agreement część BEFORE the Mobility, podpisaną przez wszystkie strony (wystarczy wydruk ze skanu); Learning Agreement BEFORE the Mobility part signed by all parties;
  • potwierdzenie przyjęcia na studia wydane przez uczelnię zagraniczną, tzw. Letter of Acceptance/Admission lub wydruk z poczty e-mailowej, z którego wynika do kogo e-mail był adresowany; Letter of Acceptance ;
  • musisz również wpisać przedmioty, które będziesz realizować w uczelni zagranicznej do e-Learning Agreement UW (czyli elektronicznego Porozumienia o programie studiów UW), patrz „Krok po Kroku” – str.3; you have to complete your e-Learning Agreement in your USOSweb profile (Erasmus step by step – p.3 );
  • kopia dowodu ubezpieczenia: Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) lub równoważne; Copy of your insurance card / policy;

Uwaga! Do wyrobienia karty EKUZ potrzebne będzie zaświadczenie do NFZ potwierdzające cel podróży oraz daty studiowania. Zaświadczenie otrzymasz w BWZ „od ręki”, od poniedziałku do czwartku od godziny 9.30 do 14.00.

• jeśli będziesz studiować w języku angielskim, bułgarskim, chorwackim, czeskim, duńskim, greckim, niemieckim, fińskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, rumuńskim, słowackim, szwedzkim, węgierskim lub niderlandzkim – musisz wypełnić test poziomujący znajomość języka (OLS Online Linguistic Support); If you study in English, Czech, Danish, Dutch, English, French, German, Greek, Italian, Portuguese, Spanish, Bulgarian, Croatian, Hungarian, Romanian, Slovak, Finnish or Swedish you have to fill in a language test (OLS Online Linguistic Support).

Uwaga! Osoby, które nie otrzymały linku do testu poziomującego proszone są o kontakt z p. Ewą Makal-O’Hara: ewa.makal@adm.uw.edu.pl.
Students who have not yet received a link to the test are requested to contact: ewa.makal@adm.uw.edu.pl .

Osoby posiadające warunek lub egzamin poprawkowy proszone są o przedłożenie w BWZ także:
    podania ze zgodą na wyjazd podpisaną przez koordynatora wydziałowego / kierownika ds. studiów;

Osoby zakwalifikowane na ostatnim roku I stopnia (licencjat) proszone są o przedłożenie w BWZ dodatkowo:
–    zaświadczenia wystawionego przez dziekanat o zakwalifikowaniu na studia II stopnia.

Uwaga! Sprawdź dokładnie daty rozpoczęcia i zakończenia semestru / roku akademickiego w uczelni zagranicznej.

♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦

Przypominamy: dane konta bankowego należy uzupełnić poprzez własny profil USOSweb (Dla studentów > Moje studia > wymiana studencka > wyjazdy > konto bankowe).
We remind you that you have to enter the bank account number by your own at your USOSweb profile (Student’s section> Foreign studies > Mobilities> Bank account).

♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦   ♦

Zapraszamy do Sekcji Erasmus BWZ od poniedziałku do czwartku od godziny 9.30 do 14.00, Krakowskie Przedmieście 26/28, Pałac Kazimierzowski, drugie piętro,  pok. 28. Ostatni interesant wchodzi do BWZ o godz. 14.00!

Sylwia Salamon
Uczelniany koordynator programu Erasmus+

Warszawa, 28.07.2017 r.
(Komunikat nr 14 / 17 / SMS / 2017 / 2018) (KA 103)