Informacja dla studentów zakwalifikowanych  na częściowe studia Erasmus 2010/2011

Wszystkim studentom, którym przyznano stypendium Erasmus serdecznie gratulujemy!

Co teraz?

1. Zapoznaj się ze stroną internetową uczelni, do której zostałeś/łaś zakwalifikowany/a.
  2. Sprawdź: jaki jest termin składania dokumentów, jakie dokumenty potrzebne, kiedy zaczyna się rok akademicki, czy istnieje rejestracja on-line (czy na zajęcia również), czy uczelnia zagraniczna oferuje miejsca w akademikach itp.
  3. Jeżeli tych informacji nie ma jeszcze na stronie internetowej, czekaj cierpliwie, sprawdzaj jednak regularnie czy już się pojawiły.
    Jeżeli do początku maja nadal nie będzie potrzebnych informacji, skontaktuj się mejlowo z biurem Erasmus uczelni zagranicznej.
  4. Uniwersytet Warszawski (wydziałowi koordynatorzy Erasmus i/lub Biuro Współpracy z Zagranicą) niebawem rozpocznie przekazywanie uczelniom zagranicznym dane kontaktowe ok. 1200 studentów UW zakwalifikowanych na stypendium Erasmus 2010/2011. Może to potrwać do końca kwietnia.
  5. Wkrótce zaprosimy Cię do odebrania przewodnika pt. „Erasmus krok po kroku, czyli co każdy student wyjeżdżający na stypendium wiedzieć powinien”. Na stronie www.bwz.uw.edu.pl pojawi się odpowiedni komunikat.

Jak jeszcze możesz przygotować się do wyjazdu?

1. Podczas organizacji Twojego wyjazdu wszelkie dokumenty będą generowane z systemu USOS (Uniwersytecki System Obsługi Studiów). Sprawdź, czy w systemie znajdują się Twoje aktualne i pełne dane osobowe (np. adres zameldowania). Zmiany czy uzupełnienia pilnie zgłoś w swoim dziekanacie (wydziału, z którego wyjeżdżasz).
  2. Jeżeli jeszcze nie posiadasz załóż konto mailowe na serwerze uniwersyteckim. Wszelka korespondencja elektroniczna będzie się odbywała za pośrednictwem adresów uniwersyteckich.
  3. Jak założyć studenckie konto e-mail na UW? Jeżeli jesteś studentem/-tką np. wydziałów:
    Chemii , Fizyki, Nauk Ekonomicznych, Psychologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, Zarządzania i innych jednostek, które mają własne serwery, zgłoś się do ośrodka komputerowego na swoim wydziale.
  4. Jeśli wydział nie udostępnia studentom kont, załóż konto w ogólnouniwersyteckim systemie Poczta UW dla Studentów. Aby to uczynić wejdź na stronę: http://poczta.student.uw.edu.pl/ , kliknij „Załóż konto” w menu po lewej stronie. To   łatwe! Konto UW chroni przed wirusami!
  5. Jeśli korzystasz z innego konta (np. gmail, yahoo, wp), przekieruj na to konto swoją pocztę z konta uniwersyteckiego.

Sylwia Salamon
Uczelniany koordynator programu Erasmus