Zatwierdzanie i podpisy w elektronicznym Porozumieniu o Programie Zajęć – Learning Agreement

Biuro Współpracy z Zagranicą prosi wszystkich studentów – stypendystów programu Erasmus, o wypełnianie elektronicznego formularza e-LA, generowanego z systemu USOS-web. Zastosowanie się do tej prośby znacznie ułatwia ostateczne ustalanie programu studiów realizowanego w uczelni zagranicznej, ogranicza do minimum liczbę wersji papierowych  oraz upraszcza procedurę zaliczania osiągniętych wyników po powrocie z uczelni zagranicznej.

Obecnie wydruk formularza e_LA UW nie wymaga podpisów koordynatora wydziałowego i uczelnianego UW, gdyż w dokumencie znajduje się zapis potwierdzający, że dokument jest generowany z systemu USOS UW i program studiów został zatwierdzony przez jednego i drugiego koordynatora.

Uwaga!

Prosimy  o nieprzesyłanie wydruków e_LA do Biura Współpracy z Zagranicą UW. Wydruk e_LA z podpisami koordynatorów uczelni zagranicznej należy przedłożyć w BWZ dopiero podczas rozliczenia ze stypendium, niezwłocznie po powrocie do kraju i najpóźniej w terminie do 31.08.2010r. Osoby, które nie złożą w tym terminie wymaganych dokumentów nie będą brane pod uwagę przy ewentualnych dopłatach do stypendium (pod warunkiem, że Uniwersytetowi zostaną przyznane dodatkowe fundusze na stypendia dla studentów. Informację na ten temat BWZ przekaże w połowie lipca 2010r.)

Prosimy także o niedrukowanie formularzy z napisem DRAFT VERSION, ponieważ ukazanie się takiego napisu oznacza, że decyzja o znajdujących się w e-LA przedmiotach nie jest „zatwierdzona” przez koordynatora wydziałowego. Przed wydrukowaniem należy poprosić  koordynatora o zatwierdzenie wpisanych przedmiotów.

Formularze LA stosowane przez uczelnię zagraniczną powinny być wypełniane jedynie na wyraźne żądanie uczelni zagranicznej.

Sylwia Salamon
Uczelniany koordynator Programu Erasmus