O programie Erasmus+ 2021-2027

25 marca Komisja Europejska opublikowała dokumenty związane z wejściem w życie nowej fazy programu Erasmus+ na lata 2021-2027. Więcej na stronie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) :

Komunikat Narodowej Agencji Programu Erasmus+
Przewodnik po programie Erasmus+ 2021 PL  EN
Priorities of the Erasmus+ Programme

Wniosek o dofinansowanie współpracy z krajami programu (dawny tzw. KA103, obecnie KA131) został złożony 6 maja tradycyjnie przez Biuro Współpracy z Zagranicą w systemie informatycznym Komisji Europejskiej, czyli przed terminem wyznaczonym na 11 maja 2021 r. Wyniki  konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu lub lipcu.

Terminy składania wniosków dla pozostałych rodzajów wniosków opublikowane zostały w Zaproszeniu do składania wniosków.

Webinaria i spotkania informacyjne organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE):

• Maj 2021
    • 17 i 19 maja 2021 – spotkania informacyjne dot. przygotowania lub realizacji wspólnych studiów magisterskich w ramach inicjatywy Erasmus Mundus oraz wymagań wynikających z polskiego prawa o szkolnictwie wyższym.
      Rejestracja na spotkania trwa do dnia 13 maja za pośrednictwem aplikacji MsTeams.
      • 17 maja, godz. 11.00 – spotkanie skierowane do uczelni zamierzających przystąpić do projektów dotyczących opracowania wspólnych studiów magisterskich Erasmus Mundus (Erasmus Mundus Design Measures); link do rejestracji znajduje się tutaj;
      • 19 maja, godz. 11.00 – spotkanie skierowane do uczelni zamierzających przystąpić do projektów dotyczących realizacji wspólnych studiów magisterskich (Erasmus Mundus Joint Masters), link do rejestracji znajduje się tutaj.
        14 maja FRSE wyśle osobom zarejestrowanym link na spotkania.
        Uwaga: termin składania wniosków na oba działania mundusowe został przesunięty na 17 czerwca, godz. 17.00.
  • Kwiecień 2021
  • Marzec 2021
    19 marca 2021 – Cyfrowy Erasmus+ (z udziałem przedstawicieli Komisji Europejskie)
    • Erasmus+ 2021-2027 – [PDF]